ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI!

Uzturs

Vislabāk ir ievērot sabalansētu uzturu. Dažādājot ēdienreizes, lai nodrošinātu ar visām nepieciešamajām uzturvielām. Ja Jūs barojiet bērnu ar krūti, vajadzība pēc barības vielām pieaug, tās nepieciešamas arī mazulim.

Esot jaunās māmiņas lomā, Jūs būsiet aizņemta ar regulāru mazuļa barošanu un citām nodarbēm, kas prasīs laiku un enerģiju. Tas var kļūt nogurdinoši.

Ievērojot daudzveidīgu uzturu pareizās attiecībās, Jums tiks nodrošināta nepieciešamā enerģija un piens mazulim.

Kāds ir labākais uzturs jaunajai māmiņai?

Krūts barošanas laikā organisma nepieciešamība pēc barības vielām pieaug, tādēļ Jums ir jāuzņem vairāk uzturvielu, lai nodrošinātu piena veidošanos. Palielinot uzturā uzņemto dārzeņu un graudaugu daudzumu, Jūs palīdzēsiet nodrošināt savu veselību un mazuļa attīstību.

Kad rodas vēlme pēc uzkodām, dodiet priekšroku veselīgiem našķiem, piemēram, jogurtam, gabaliņam siera vai augļiem

Ieteicams:

  • Nelietot piesātinātās taukskābes saturošus produktus, kā sviests un krējums, aizvietojot ar nepiesātinātajām taukskābēm, kā eļļas.
  • Nelietojiet termiski neapstrādātus produktus un ātrās uzkodas. Ēdiens līdzpaņemšanai un iepriekš sagatavoti produkti, piemēram, cepumi, kūkas, pārstrādāta gaļa, čipši, saldumi un saldinātie dzērieni ir atļauti lietošanai tikai retos gadījumos vai labāk nemaz. Kad Jūs vēlaties kādu uzkodu, izvēlieties veselīgus našķus, piemēram, jogurtu, gabaliņu siera vai augļus.
  • Izdzeriet ne mazāk kā 2 litrus ūdens dienā.

New Mum Nutrition

Piens ir nepieciešams mazuļa attīstībai

Ja vien Jūs variet, izvēlieties barot mazuli ar krūti, tādējādi sniedzot tam visu nepieciešamo. Piens nodrošinās pilnvērtīgu mazuļa attīstību un palīdzēs stiprināt imūnsistēmu. Barošana ar krūti ir arī lieliska pieredze Jums.
Ieteicams barot bērnu ar krūti pirmos 6 mēnešus kopš dzimšanas un turpināt vismaz līdz 12 mēnešu vecumam.

To, ko Jūs ēdat un dzerat, saņem arī mazulis ar pienu.

Pārtikas produkti un dzērieni, kuru lietošana nav ieteicama vai ir kaitīga krūts barošanas laikā

Jūs būsiet priecīga uzzinot, ka liela daļa produktu, kurus nevarējāt lietot grūtniecības laikā, atgriezīsies Jūsu ēdienkartē. Bet ņemiet vērā, ka tas, ko Jūs ēdat un dzerat, saņem arī mazulis ar pienu

  • Kofeīns var radīt satraukumu mazulim un ietekmēt miega režīmu. Samaziniet vai ierobežojiet uzņemtā kofeīna daudzumu.
  • Alkohols un narkotikas var ietekmēt Jūsu mazuli. Krūts barošanas laikā alkohola un narkotisku vielu lietošana nav pieļaujama.

Atbilstošs uzturs jaunajai māmiņai

Rūpes par mazuli aizņems daudz laika un prasīs enerģiju, tāpēc Jums var būt grūti sabalansēt uzturu pirmajos mēnešos.

Ar krūti barojošās jaunās māmiņas

Ja Jūs barojiet mazuli ar krūti, Jums būs nepieciešams vairāk barības vielu, lai nodrošinātu arī izsalkušā mazuļa vajadzības. elevit® Pronatal ir speciāli izstrādāts komplekss sievietēm, kuras plāno grūtniecību, grūtniecības un krūts barošanas laikā. Tas satur 12 vitamīnus, 7 minerālvielas un mikroelementus, kas novērš vai koriģē veselības traucējumus, kas saistīti ar vitamīnu un minerālvielu nesabalansētību vai nepietiekamību uzturā  arī krūts barošanas laikā.

Mums ir vairāki padomi, kas Jums palīdzēs

Veselīgs uzturs palīdzēs uzņemt nepieciešamās barības vielas, kas ir svarīgas Jums, lai saglabātu veselību. Iepazīstieties ar mūsu dzīvesveida padomiem jaunajām māmiņām, kas palīdzēs Jums izbaudīt jaunās māmiņas lomu.