ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI!

Jūsu ķermenis

Izpratne par Jūsu menstruālo ciklu palīdzēs Jums prognozēt piemērotākās dienas mēnesī, lai iestātos grūtniecība.

Lai plānotu ģimenes pieaugumu, ir svarīgi iepazīt savu ķermeni. Menstruālā cikla atzīmēšana palīdzēs Jums noteikt auglīgās dienas mēnesī un palielinās Jūsu izredzes mazuļa ieņemšanai.

Kā Jūsu ķermenis sagatavojas grūtniecībai

Katru mēnesi olnīcā izveidojas olšūna. Aptuveni tieši tajā pašā laikā Jūsu dzemde sagatavojas apaugļošanai un dzemdes kakla gļotāda kļūst plānāka, tādējādi atvieglojot spermas nokļūšanu dzemdē. Nobriedusī olšūna tiek atbrīvota un ir notikusi ovulācija. Olšūna var tikt apaugļota 24 stundu laikā, kad tā tiek atbrīvota no olnīcas un dodas uz olvadu.  Ja olšūna tiek apaugļota, tā implantējas dzemdes gļotādā un sāk attīstību.

Olšūna ir spējīga apaugļoties 24 stundu laikā pēc ovulācijas

Izpratne par Jūsu auglīgākajām dienām

Sieviete ir auglīga ovulācijas laikā. Ja vēlaties palikt stāvoklī, ir svarīgi nodarboties ar seksu dažas dienas pirms ovulācijas un tieši ovulācijas laikā. Spermatozoīdi izdzīvo 2-5 dienas, olšūna ir spējīga apaugļoties tikai ovulācijas laikā.

Couple planning

Sekss auglīgajās dienās var palīdzēt palielināt Jūsu izredzes iestāties grūtniecībai

Kā noteikt ovulācijas laiku

Ovulācijas cikls katrai sievietei ir atšķirīgs, tāpēc mēs esam izstrādājuši vienkāršu ovulācijas kalkulatoru, kas palīdzēs Jums noteikt laiku, kad noris ovulācija. Lai to lietotu, Jums vispirms ir jāatzīmē menstruāciju cikla pirmā un pēdējā diena (ja tas ir neregulārs, aprēķiniet vidējo dienu).

Citas pazīmes, kas palīdzēs noteikt Jūsu auglīgās dienas:

 • Dzemdes kakla gļotādas izmaiņas: dzemdes kakls ir zemākā, šaurākā dzemdes daļa, kas savieno to ar maksti. Menstruāciju cikla laikā novēro izmaiņas dzemdes kakla gļotu producēšanā, kas saistītas, galvenokārt, ar hormonu svārstībām un var palīdzēt prognozēt auglīgās dienas.

  Pirms ovulācijas (pašā cikla sākumā): tiek producēts ļoti maz gļotu, ja vispār. Tās ir plānākas, lipīgākas, baltā vai necaurspīdīgā krāsā, kā rezultātā Jūsu maksts ir it kā sausāka. Tā kā spermai ir nepieciešamas gļotas, lai palīdzētu satikties ar olšūnu, tad šajā laikā grūtniecības iestāšanās iespēja ir mazāka.
  Tuvojoties ovulācijai: gļotu produkcija pastiprinās un ir krēmveida vai baltā krāsā, un vagīna kļūst it kā mitra. Šajā laikā ir lielāka  grūtniecības iestāšanās iespēja.
  Ovulācijas laikā: gļotas ir plānas, caurspīdīgas un staipīgas (kā jēls olas baltums) un ir vislielākā iespēja, lai iestātos grūtniecība.
  Pēc ovulācijas: maksts atkal ir it kā sausāka. Izredzes iestāties grūtniecībai atkal samazinās.
 • Augstāka bazālā ķermeņa temperatūra: Jūsu bazālā ķermeņa temperatūra ir Jūsu normālā ķermeņa temperatūra pēc atpūtas. Šīs temperatūras fiksēšana vairāku mēnešu garumā var palīdzēt Jums precīzāk prognozēt ovulācijas laiku. Ovulācija parasti notiek  ķermeņa temperatūras paaugstināšanās sākuma brīdī, kas parasti ilgs vismaz 3 dienas. Faktori, kā apkure, laikapstākļu maiņa, diennakts laika maiņa, diēta, darba stundas, miegs var ietekmēt ķermeņa temperatūru.

  Lai noteiktu precīzāk ķermeņa temperatūru, labāk ir to mērīt vienā un tajā pašā laikā, parasti no rītiem, tūlīt pēc pamošanās, pirms izkāpjat no gultas, izmantojot termometru.
 • Sāpes vēderā: pievērsiet uzmanību jebkāda veida sāpēm vēderā, jo tās var būt ovulācijas pazīmes.
 • Simptomi pirms menstruācijām: Jūs variet arī novērot tipiskus simptomus, kas raksturīgi pirms menstruācijām, kā sāpošas krūtis, vēdera uzpūšanos vai garastāvokļa pārmaiņas ovulācijas laikā.

Baudiet šo īpašo laiku kopā

Saglabājiet prieku!

Couples feet

Pieņemot lēmumu par mazuļa ieņemšanu ir aizraujošs un mīlestības pilns laiks. Neļaujiet tam ietekmēt Jūsu intīmo dzīvi. Relaksējieties un izbaudiet Jūsu intīmos brīžus kopā.

Biežāk uzdotie jautājumi par mazuļa plānošanu

 • Vai vecums ietekmē auglību? Jā, Jūsu olšūnu un ovulācijas cikla kvalitāti ietekmē vecums. Visbiežāk sievietes auglīgākas ir vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Vecums var ietekmēt arī vīrieša spermas kvalitāti un kvantitāti.
 • Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai iestātos grūtniecība? Pusei no visiem pāriem grūtniecība iestājas aptuveni 2-3 mēnešu laikā un 85% gadījumu grūtniecība var iestāties 1 gada laikā. Tomēr, ir svarīgi saprast, ka katrs pāris ir atšķirīgs. Vislabāk ir saglabāt mieru un relaksēties, jo stresam nav pozitīva ietekme bērniņa ieņemšanai.
 • Ko es varu darīt, ja vēlamā grūtniecība neiestājas? Ja Jūs dariet visu iespējamo, bet pēc 6 mēnešiem līdz 1 gadam grūtniecība nav iestājusies, lūdziet padomu ārstam.

Padomi mazuļa plānošanai

Tagad Jūs ziniet labāko laiku, lai iestātos grūtniecība un apskatīt to variet mūsu plānošanas sadaļā uztura un dzīvesveida lapā. Tā satur svarīgu informāciju un noderīgus padomus, kas attiecas uz grūtniecības plānošu, kā arī vesela mazuļa attīstību.