Pirms grūtniecības rokasgrāmata | elevit®

Plānošana

Pirms grūtniecības rokasgrāmata

Kafija un piezīmju bloknots

Šeit pieejama vienkārša rokasgrāmata, kas palīdzēs plānot veselīgu grūtniecību.

Uzturs

Sekojiet veselīgam uztura plānam

Sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs, kas satur daudz augļu un dārzeņu, palīdzēs jums abiem, dibinot ģimeni, būt labā formā.

 

Grūtniecēm ir ieteicams lietot multivitamīnus un minerālvielas

Pirmās 3–6 nedēļas pēc apaugļošanās ir svarīgas bērna un viņa dzīvībai svarīgo orgānu attīstībai. Taču lielākā daļa sieviešu par grūtniecības iestāšanos uzzina tikai tad, kad mazulis ir sācis augt un attīstīties.

Var būt nepieciešams laiks, lai paaugstinātu organismā jūsu un jūsu augošajam bērnam nepieciešamo uzturvielu līmeni, un ne vienmēr ar pietiekamu daudzumu būs iespējams uzņemt ar uzturu vien. Grūtniecēm paredzēto multivitamīnu un minerālvielu preparātu, piemēram, elevit® Pronatal, lietošana var palīdzēt nodrošināt nepieciešamo neaizvietojamo uzturvielu līmeni un apmierināt gan mātes, gan bērna vajadzības. Grūtniecēm paredzēto multivitamīnu un minerālvielu papildterapiju, piemēram, ar elevit® Pronatal, ir svarīgi sākt vismaz mēnesi pirms jūs cenšaties ieņemt bērnu.

Arī vīrieši var rīkoties, lai veicinātu apaugļošanos, īstenojot veselīgu dzīvesveidu un pievēršot īpašu uzmanību spermas veselībai.

 

Dzīvesveids

Vecums un fertilitāte

Novecojot gan sieviešu, gan vīriešu auglība pasliktinās. Ja jums ir izvēles iespējas, kad laist pasaulē bērnu, plānojot apaugļošanos, ņemiet vērā savu un partnera vecumu. Iespējams, ka jūs to vēlaties sīkāk pārrunāt ar veselības aprūpes speciālistu.

 

Kontrolējiet savu svaru

Normāls svars ir būtisks jums abiem, jo gan pārāk liela, gan pārāk maza ķermeņa masa var ietekmēt apaugļošanās iespējamību. Centieties panākt veselīgu ķermeņa masas indeksu (ĶMI) no 18,5 līdz 24,99. Ja vēl neesat to sasniedzis, ārsts jums var ieteikt, kā vislabāk sasniegt grūtniecības plānošanai ideāli piemērotu svaru.

 

Atmetiet smēķēšanu un atturieties no alkohola lietošanas

Drošākā iespēja ir pilnīgi atturēties no alkohola lietošanas un smēķēšanas, cenšoties ieņemt bērnu, visu grūtniecības laiku un krūts barošanas laikā.

Cenšoties ieņemt bērnu, vīriešiem ieteicams atturēties no smēķēšanas un pārmērīgas alkohola lietošanas, lai veicinātu un uzturētu spermas veselību.

 

Samaziniet kofeīna patēriņu

Centieties, lai dienā uzņemtais kofeīna daudzums nepārsniegtu 200 mg, kas atbilst aptuveni divām espreso tasītēm. Atcerieties, ka kofeīns var būt arī šokolādē, tējās, dažu limonāžu un enerģijas dzērienu sastāvā.

 

Pazeminiet stresa līmeni

Stress var ietekmēt jūsu attiecības un mazināt dzimumtieksmi. Izmēģiniet stresa menedžmenta paņēmienus, piemēram, jogu un meditāciju, ja jums ir nepieciešams atpūsties.

 

Sekojiet ovulācijai

Ovulācijas perioda noteikšana var palidzēt noteikt labāko laiku bērna ieņemšana. Izmantojiet tiešsaistes ovulācijas kalkulatorus vai iegādājieties aptiekā ovulācijas noteikšanas komplektu, lai palīdzētu saprast savu auglības periodu un palielinātu iespējas ieņemt bērnu. Ja esat lietojusi hormonālo kontracepciju, auglības atjaunošanās var aizņemt kādu laiku. Ja vēlaties pārtraukt kontracepcijas lietošanu, jautājiet padomu savam ārstam.

 

Izveidojiet labus fiziskās aktivitātes ieradumus

Aktīvs dzīvesveids un regulāri, mēreni vingrinājumi palīdzēs jums abiem iegūt labu formu, sākot ģimenes dibināšanu. Kāpēc gan to nedarīt kopā!

 

Svarīgas pārbaudes

Apmeklējiet ārstu

Ir vērts pārrunāt ar veselības aprūpes speciālistu centienus ieņemt bērnu. Viņš var sniegt jums padomu par tādām svarīgām tēmām kā nepieciešamās pārbaudes, zālēm, kuras jūs šobrīd lietojat, un grūtniecības plānošanas laikā ieteicamā vakcinācija. Veselības aprūpes speciālists var arī mudināt jūs ņemt vērā svarīgu informāciju no ģimenes medicīniskās vēstures. Ja lietojat kontraceptīvos līdzekļus, pirms to lietošanas pārtraukšanas konsultējieties ar ārstu.

Šis ir piemērots laiks, lai jūsu partneris konsultētos ar veselības aprūpes speciālistiem par to, ko viņš var darīt, plānojot grūtniecību.

 

Apmeklējiet zobārstu

Dodieties uz pārbaudi pie zobārsta, lai pirms centieniem ieņemt bērnu pārliecinātos, ka jums ir laba mutes dobuma veselība, un nepieciešamības gadījumā veiktu ārstēšanu.

 

Noskaidrojiet bērna kopšanas atvaļinājuma nosacījumus

Ir vērts darbavietā noskaidrot mātei vai tēvam piešķiramā bērna kopšanas atvaļinājuma noteikumus un to, kādas ir jūsu saistības ar darba devēju.

 

Piesakieties valsts finansiālā atbalsta saņemšanai

Valsts nodrošina vairāku veidu finansiālu atbalstu, kam jūs varat pieteikties. Noskaidrojiet, vai atbilstat pabalstu saņemšanas nosacījumiem.

 

Un visbeidzot...

Lai īstenojas jūsu grūtniecības plāni! Atcerieties, ka ir svarīgi atslābināties un kopā izbaudīt procesu. Šis ir aizraujošs laiks, un jūs gaida brīnišķīgs ceļojums.