Māmiņa un bērns

Kontrolsaraksts jaunajiem vecākiem

Rotaļu lācis sēž uz autiņbiksītēm

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kā jāreģistrē jaundzimušais?

Kad bērns ir jāvakcinē?

Kas mums jādara, kad esam kļuvuši par vecākiem?

Jūsu mazulis ir klāt. Līdztekus priekam par jaundzimušo ir dažas lietas, kas noteikti jāizdara pirmo dienu un nedēļu laikā.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Reģistrējiet jaundzimušo
  Savlaicīgi reģistrējiet sava mazuļa piedzimšanu.

  Piesakieties valsts finansiālajam atbalstam: Valsts nodrošina vairāku veidu finansiālu atbalstu, kam jūs varat pieteikties. Noskaidrojiet, vai atbilstat pabalstu saņemšanas nosacījumiem.

  Reģistrācija bērnu pieskatīšanas iestādē: Reģistrācija bērnu pieskatīšanas iestādē notiek rindas kārtībā. Ja jūs atgriežaties darbā vai esat noskatījusi konkrētu bērnu pieskatīšanas iestādi, bērns jums būtu tajā jāpiesaka tagad. 

  Piesakieties uz bērna veselības pārbaudēm: Jūsu bērnam regulāras pārbaudes ir nepieciešamas 1-4, 6-8 un 6-9 nedēļu vecumā un 6-9 mēnešu vecumā. Pirmajā gadā vakcinācija jāveic 6 nedēļu, 4, 6 un 12 mēnešu vecumā. 

  Mazs bērniņš baltā krekliņā sēž zīdaiņa izmēra svaros

  Pēcdzemdību pārbaude: Vienojieties ar ārstu par pārbaudi 4-6 nedēļas pēc dzemdībām, lai pārliecinātos, ka veselības stāvoklis normalizējas. Tas ir piemērots laiks, kad pārrunāt savas sajūtas un iespējamās problēmas.

  Multivitamīni un minerālvielas: Ja barojat bērnu ar krūti, jums jāparūpējas, lai gan jūs, gan jūsu bērns uzņemtu pietiekami daudz svarīgāko uzturvielu. Dažas uzturvielas uzņemt pietiekamā daudzumā var būt grūti. elevit® Breastfeeding  ir ar krūti barojošām sievietēm piemērots multivitamīnu un minerālvielu komplekss, kas palīdz nodrošināt arī ieteicamā joda daudzuma uzņemšanu. 

  Māmiņa ar zīdainīti guļ uz grīdas un vingro

   

  Sāciet pēcdzemdību vingrojumus 

  Pēc dzemdībām jums vajadzēs tonizēt iegurņa pamatnes un vēdera muskuļus. Jūs varat pievienoties citām jaunajām māmiņām slimnīcā vai vietējā sporta klubā organizētajā pēcdzemdību vingrošanas grupā. Tas jums var palīdzēt atgūties un ir lielisks veids, kā satikt māmiņas, kurām ir tāda paša vecuma bērni, kā jums.

   

   

  Padomājiet par kontracepciju: Ja neplānojat vēl vienu grūtniecību, padomājiet par kontracepciju. Atšķirībā no populāra pieņēmuma, krūts barošana nav uzticams kontracepcijas līdzeklis. Pajautājiet ārstam, kurš līdzeklis būtu jums vispiemērotākais.