Māmiņa un bērns

Padomi par krūts barošanu

Sieviete baro ar krūti mazu jaundzimušo

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kādi ir krūts barošanas ieguvumi?

Kā izvēlēties multivitamīnu un minerālvielu kompleksu krūts barošanas laikā?

Kāds ir mātes piena sastāvs?

Sievietēm, kuras var barot bērnu ar krūti un izvēlas to darīt, zīdīšana var dot lielu ieguvumu. Taču sākumā negaidiet no sevis vai no jaundzimušā pārāk daudz. Krūts barošana ir prasme, ko jūs abi apgūsiet un laika gaitā pilnveidosiet. Iespējams, jums šajā ceļā var būt nepieciešamas pat eksperta pasniegtas krūts barošanas mācību stundas.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Mātes piens ir labākais uzturs jūsu mazulim, bet krūts barošana sniedz arī fiziskus un emocionālus ieguvumus jums abiem. 

  Dažus pirmos dzīves mēnešus jūsu mazulis var izdzīvot un augt, lietojot uzturā tikai mātes pienu.

   

  Mātes piens satur lielisku bērna augšanai nepieciešamo uzturvielu maisījumu un palīdz aizsargāt bērnu no infekcijām un alerģijām. Dažus pirmos dzīves mēnešus jūsu mazulis var izdzīvot un augt, lietojot uzturā tikai mātes pienu. Izklausās neticami.

  Vēl viens krūts barošanas aspekts, kas daudzām sievietēm iepatīkas, ir savstarpējā saikne krūts barošanas laikā un, kad pie tās ir pierasts, krūts barošana var būt viens no mierīgākajiem dienas posmiem. 

  Vēl kaut kas? Krūts barošanas rezultātā atbrīvojas hormons, kas veicina dzemdes saraušanos atpakaļ sākotnējā izmērā. Jūs arī konstatēsiet, ka krūts barošanas spēja sadedzināt kalorijas var palīdzēt jums atkal ielīst mīļākajās džinsu biksēs. 

   

  Arī braukt ar velosipēdu ir jāiemācās. Mēs neesam piedzimuši ar šo prasmi. Daudzām jaunajām māmiņām ir jāpalīdz apgūt krūts barošanas iemaņas. Nebaidieties lūgt atbalstu vecmātei, medmāsai vai ārstam. 

  Cilvēka piena sastāvā parasti ir 87% ūdens, 4% tauku, 1% olbaltumvielu un 7% laktozes. 

  Mātes piens arī pielāgojas augošā bērna mainīgajām vajadzībām. Piemēram, dažas pirmās dienas pēc dzemdībām jums veidosies pirmpiens, kas irlipīgs šķidrums. Pie pirmpiena ieguvumiem pieder bērna aizsardzība no infekcijām un imūnsistēmas izveides veicināšana. Pēc dažām dienām jums sāks izdalīties mātes piens, un tas daudz vairāk līdzināsies pienam, kādu esam pieraduši redzēt.

  elevit® Breastfeeding vitamīni  ir īpaši pielāgoti, lai palīdzētu nodrošināt māmiņu ar nepieciešamajām uzturvielām krūts barošanas laikā. Tie palīdz paaugstināt enerģijas līmeni un satur gan folskābi (folātu forma), gan jodu. To sastāvā ir arī šādas veselību stiprinošas vielas:

  • Mātes dokozaheksaēnskābes (DHS) patēriņš veicina zīdaiņa normālu smadzeņu un acu attīstību;;
  • B grupas vitamīni un dzelzs;
  • D vitamīns;
  • cinks un C vitamīns.