Grūtniecība

Dzemdības mājās vai slimnīcā?

Jaundzimušā pēdiņa

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kur man vajadzētu dzemdēt?

Kura ir visdrošākā dzemdību vieta?

Vai Latvijā ir iespējamas mājdzemdības?

Kādas priekšrocības nodrošina dzemdību centrs?

Jau diezgan drīz jums un jūs dzemdībās pavadošai personai ir jāsāk domāt, kur jūs vēlētos dzemdēt? Ja jūs un jūsu bērns esat veseli, jūs varat dzemdēt vecmāšu uzraudzībā dzemdību centrā vai pat mājās, nevis slimnīcā. Vecmāte pastāstīs par jūsu apvidū pieejamām iespējām. Vislabāk ir apmeklēt slimnīcas un dzemdību centrus, lai pieņemtu informētu lēmumu. Atcerieties, ka jūs jebkurā laikā varat pārdomāt.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Lielākā daļa sieviešu dzemdē slimnīcā, kur ir laba, kvalificētu speciālistu un sniegto pakalpojumu pieejamība, kā arī īpašas jaundzimušo aprūpes nodaļas. Dzemdības visu laiku notiek vecmātes uzraudzībā, taču, nepieciešamības gadījumā,tuvumā iri ārsti un mūsdienīgs aprīkojums. Aprīkojums un iespējas dažādās slimnīcās ir atšķirīgas, tādēļ konsultējieties ar vecmāti, ārstu. Noskaidrojiet, vai ir iespējama dzemdību telpu apskate pirms dzemdībām un, ko vajadzētu ņemt līdzi

  Slimnīcu dzemdību nodaļu negatīvā puse ir slimnīcas medicīniskā atmosfēra. Pat dzemdību nodaļā var būt oficiāla un bezpersoniska gaisotne. Iespējama situācija, ka jūs nepazīstat jūsu dzemdību pieņemošās vecmātes, un arī noteikumi var būt ierobežojošāki nekā vecmāšu nodaļās.

  Dzemdību mājās un dzemdību namos gaisotne bieži ir mazāk klīniska un komfortablāka nekā slimnīcā. Jūs varat izvēlēties šo iespēju, ja jūsu ārsts piekrīt, ka jums ir zema riska grūtniecība, jums iepriekš nav veikts ķeizargieziens un nav bijušas komplicētas dzemdības.
  Viens no ieguvumiem ir tas, ka jūs 
  uzraudzīs vecmāte, ar kuru esat iepazinusies grūtniecības laikā, un vide būs līdzīgāka mājas apstākļiem, nevis slimnīcai. Jums var būt pieejams dzemdību baseins. Iespējams, jūs arī varēsiet doties mājās ātrāk nekā tad, ja būtu dzemdējusi slimnīcā, un jūs novēros mājās.

  …Visticamāk, jūs uzraudzīs vecmāte, ar kuru iepazināties grūtniecības laikā.

   

  Iepriekš uzziniet, vai dzemdību laikā būs pieejama epidurālā anestēzija, ja tādu vēlaties veikt.

  Kā arī, ja dzemdību laikā būs komplikācijas, Jūs pārvedīs uz slimnīcu. 

  Dažas sievietes izvēlas dzemdēt ģimeniskā un komfortablā vidē savās mājās. Taču objektīvu iemeslu dēļ tas iespējams tikai tad, ja grūtniecība ir noritējusi bez sarežģījumiem, jūs negaidāt dvīņus un ārsts uzskata, ka jums ir zema riska grūtniecība. 

  Lai dzemdētu mājās, jums un jūsu dzemdību pavadonim jāveic plānošana un jums jāsaņem vecmātes un dzemdību speciālista atbalsts.

  Viens no mājdzemdību trūkumiem ir fakts, ka tad, ja dzemdības vai bērna dzimšanas process nenotiks veiksmīgi, vecmātei jūs nāksies pārvest uz slimnīcu, kas var radīt satraukumu. Iespējams, arī epidurālā anestēzija nav mājās pieejama.

  Pat, ja jums ir pilnīgi skaidrs, kur jūs vēlaties dzemdēt, dzemdības ir neparedzamas un ne vienmēr notiek stingri saskaņā ar jūsu izstrādāto dzemdību plānu. Veiciet izpēti un pārrunājiet savas iespējas ar ārstu vai vecmāti.