Grūtniecība

Rīta nelabums

Roka tur tasi tējas

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kas izraisa rīta nelabumu?

Ko es varu darīt, lai novērstu rīta nelabuma rašanos?

Vai es varu lietot zāles rīta nelabuma mazināšanai?

Nav godīgi, ka dzīves posmā, kad esat tik laimīga un jums beidzot ir iestājusies grūtniecība, jums lielāko daļu laika ir slikta pašsajūta. Rīta nelabums rodas līdz 80% grūtnieču un atšķirībā no tā nosaukuma var izpausties jebkurā dienas laikā.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Iemesli, kādēļ dažām grūtniecēm ir slikta dūša un nelabums, īpaši pirmajā trimestrī, nav pierādīti. Taču pieņemts uzskatīt, ka tas saistīts ar hormonu līmeņa paaugstināšanos, kas var izraisīt arī noguruma sajūtu.

  Daudzi pāri neizpauž priecīgos jaunumus, kamēr 12. nedēļā veiktajā skenēšanā nav apstiprināta bērna attīstība. Var būt nepatīkami, ja nedrīkstat teikt cilvēkiem iemeslu, kādēļ jums ir slikta dūša, vemšana vai vienkārši ļoti stiprs nogurums.

  Lielākajai daļai sieviešu simptomi vienkārši izzūd, palielinoties grūtniecības laikam. Retos gadījumos simptomi ir ļoti smagi un to dēļ ir nepieciešama zāļu lietošana vai hospitalizācija. Ja jums ir bažas, konsultējieties ar ārstu.

  Jūs varat mēģināt mazināt simptomus ar kādu no šīm metodēm:

  Ēdiet nelielas porcijas un bieži: Daudzas sievietes atzīst, ka, ēdot sausu ēdienu, piemēram, tostermaizi vai krekerus, nelielā daudzumā, iespējams mazināt nelabuma sajūtu. Ja simptomi izteiktāki ir no rīta, nolieciet dažus krekerus pie gultas un visu dienu turiet pa rokai uzkodas.

  Izvairieties no noteiktu pārtikas produktu lietošanas uzturā: Var izklausīties pašsaprotami, bet atteikšanās no trekniem, taukainiem un grūti sagremojamiem ēdieniem var palīdzēt mazināt nelabumu un vemšanas epizodes.

  Dzeriet daudz ūdens: Ja jums ir vemšana, ir svarīgi uzturēt labu hidratāciju. Turiet ūdens pudeli pilnu un savā tuvumā.