Grūtniecība

Sekss grūtniecības laikā

Laimīgs jaunais vīrs skūpsta savu smaidošo gaidībās esošo sievu

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Vai es varu nodarboties ar seksu grūtniecības laikā?

Vai sekss grūtniecības laikā kaitē mazulim?

Vai grūtniecības laikā ir jālieto kontracepcijas līdzekļi?

Grūtniecība katrai sievietei norit atšķirīgi. Dažas, augot puncim, jūtas ļoti seksīgas, citas, iespējams, nejūtas tik ērti. Taču ir jāzina, ka grūtniecība nav šķērslis veselīgai dzimumdzīvei un, ja jūs vēlaties nodarboties ar seksu, jums tas ir jādara, izņemot gadījumus, kad ir kādi īpaši medicīniski apsvērumi.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Pateicoties hormoniem. Jā, jā, atkal tieši viņiem! Dažām sievietēm grūtniecības laikā nodarbošanās ar seksu nesniegs baudu. Rīta nelabuma, noguruma un vispārējā diskomforta dēļ, ko rada augošais vēders, sekss var nešķist laba doma. 

  Aprunājieties ar partneri par savām sajūtām un, ja patiešām nevēlaties nodarboties ar seksu, izmēģiniet citus tuvības veidus. Apskaušanās, sadošanās rokās pastaigas laikā vai vienkārši sarunas par to, kā jūtaties, var palīdzēt saglabāt intimitāti.

  Taču dažām sievietēm tieši pretēji grūtniecība šķiet seksīgākais laiks, un viņu dzimumtieksme var sasniegt nebijušus augstumus. Un jau atkal darbojas tie neizprotamie hormoni, un tas nav nekas slikts. Tikai raugieties, lai atrastos drošā un ērtā pozā.

  Atbildot ar vienu vārdu - nē. Jūsu mazulis ir pasargāts ar amnija maisu. Taču var būt jutīgs. Jūsu ķermeņa forma, izmērs un svars mainās. Tādēļ no cirka mākslinieku cienīgām kustībām uz kādu laiku vajadzētu atturēties. 

  Labs nerakstīts likums - ja sāp, to nevajag darīt. Un, ja jums ir kādas reālas bažas, konsultējieties ar ārstu.

  Maiga nodarbošanās ar seksu pirmā trimestra laikā ir droša jebkurā pozā. Taču, sākot ar 20. grūtniecības nedēļu, grūtniecēm vajadzētu izvairīties no ilgstošas gulēšanas uz muguras, jo tā var tikt pārtraukta asins piegāde jums un jūsu mazulim. 

  Ja jums iepriekšējā grūtniecība ir beigusies ar priekšlaicīgām dzemdībām, ja jums ir smērēšanās vai asiņošana, ja jums ir gaidāmi dvīņi, ja jums ir priekšguļoša placenta vai kādas dzemdes kakla patoloģijas, vēlams konsultēties ar ārstu.

  Lai gan medicīniski tas ir iespējams – dažiem zīdītājiem neilgi pēc pirmās apaugļošanās ir iespējama otra apaugļošanās, ko sauc par superfatāciju, taču cilvēkiem tā ir sastopama ĀRKĀRTĪGI reti. Tādēļ grūtniecības laikā kontracepcijas līdzekļi nav jālieto.