Plānošana

Gatavošanās grūtniecībai

Sieviete brokasto

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kādēļ man vajadzētu apmeklēt ārstu pirms grūtniecības iestāšanās?

Vai multivitamīni un minerālvielas tiek rekomendētas pirms bērna ieņemšanas?

Cik liela fiziskā slodze man ir nepieciešama?

No kādu pārtikas produktu lietošanas uzturā man vajadzētu atturēties?

Gatavošanās pirmā vai nākamā bērna ieņemšanai ir lieliska iespēja jums un jūsu partnerim padomāt arī par savu veselību un labsajūtu. Tam nav jābūt nekam sarežģītam.
Ēdiet saprātīgi, apsveriet grūtniecēm paredzētos multivitamīnu preparātus, saglabājiet mērenu fizisko aktivitāti, izvairieties no tabakas un vienojieties ar ārstu par konsultāciju pirms apaugļošanās. 

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Pārrunājot ar ārstu savu vēlmi ieņemt bērnu, jums būs iespēja uzsākt veselīgāku grūtniecības ceļojumu. 

  Ārsts jums veiks vispārēju izmeklēšanu, ieteiks, kāda vakcinācija nepieciešama, un var pārrunāt ar jums veselīga uztura un fiziskās aktivitātes sniegtos ieguvumus.

  Ārsts vai farmaceits var jums izskaidrot arī grūtniecēm paredzēto multivitamīnu un minerālvielu preparātu, piemēram, elevit® Pronatal nozīmi.

  Slikts uzturs var samazināt iespējamību ieņemt bērnu. Izvairieties no pārstrādātiem gaļas produktiem, cukurotiem dzērieniem un trans-tauskābēm, kuras ir krekeros, mikroviļņu krāsnī gatavotā popkornā, saldētā picās un citās ātrajās uzkodās. 

  Iespējams, jūs jau zināt, ka, cenšoties ieņemt bērnu, vislabāk ir samazināt alkohola patēriņu un izvairīties no narkotiku lietošanas un smēķēšanas. Uzturs, kas satur daudz neapstrādātu pārtikas produktu, piemēram, dārzeņu, augļu, liesu olbaltumvielu un piena produktu, palīdzēs jums palielināt apaugļošanās iespējamību. Noklikšķiniet uz saitēm, lai iegūtu vairāk informācijas par to, ko ēst un no kā atturēties, gatavojoties grūtniecībai, un visu grūtniecības laiku

  Grūtniecības laikā ir svarīgi ar uzturu uzņemt pietiekami daudzu folātu un citu uzturvielu, kas ir svarīgas jūsu bērna attīstībai pirmajās grūtniecības nedēļās. Iespējams, ka jūs, tāpat kā lielākā daļa sieviešu, šajā izšķiroši svarīgajā posmā pat nezināt, ka jums ir iestājusies grūtniecība, tādēļ ir rekomendējami grūtniecēm paredzētie minerālvielu un vitamīnu preparāti, piemēram, elevit® Pronatal, lietošanu vienreiz dienā vislabāk sākt vismaz vienu mēnesi pirms centieniem ieņemt bērnu. 

  Konsultējieties ar ārstu, ja jūs smēķējat vai jūsu partneris ir smēķētājs, vai arī jums ir tādi veselības traucējumi kā cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, sirdsdarbības traucējumi vai epilepsija.

  Ir svarīgi palūgt, lai ārsts pārskata visas jūsu lietotās recepšu zāles, bezrecepšu zāles, vitamīnus, uztura bagātinātājus, homeopātiskos un augu izcelsmes līdzekļus.

  Ja jūsu svars ir pārāk liels vai pārāk mazs, grūtniecības iestāšanās iespējamība ir mazāka. 

  Centieties vairumā nedēļas dienu nodrošināt vismaz 30 minūtes ilgu mērenas intensitātes fizisku slodzi. Nepārcentieties. Pārāk liela fiziskā slodze var ietekmēt jūsu hormonus un apgrūtināt grūtniecības iestāšanos.