Plānošana

Ko var darīt tētis?

Sportisks vīrietis pilsētvidē skrien pa kāpnēm uz augšu

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kā tētis var uzlabot spermas veselību?

Vai vīriešiem pirms bērna radīšanas ir jālieto uztura bagātinātāji?

Kā jārīkojas, ja topošais tētis smēķē?

No kādu pārtikas produktu lietošanas uzturā vīriešiem vajadzētu atturēties, ja viņi vēlas radīt bērnu?

Sveiks, topošais tēti! Neviens jums negrib sabojāt bērna radīšanas prieku, taču ir dažas lietas, kas jums jāatceras, pirms laižat savus mazos peldētājus brīvībā. 

 

 Vīriešiem ar lieko svaru vai aptaukošanos var būt samazināts spermatozoīdu skaits, un tie var būt sliktāki peldētāji

 

Vai zinājāt, ka spermas kvalitāte uzlabosies, ja labi ēdīsiet, un ka fiziskās formas uzturēšana var dot mazajiem darboņiem pietiekami daudz spēka mērķa sasniegšanai? Atcerieties, ka bērna radīšana ir komandas darbs, tādēļ sāciet iesaistīties jau tagad.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Pētījumos pierādīts, ka spermas kvalitāte uzlabojas, ēdot noteiktus pārtikas produktus un no citiem pārtikas produktiem atturoties. Tādēļ centieties lietot uzturā vairāk jūras velšu, putnu gaļas, riekstu, pilngraudu produktu, augļu un dārzeņu. Izvairieties no pārtikas produktiem, kas satur daudz piesātināto vai trans-taukskābju. Par laimi, ieteikums jūsu partnerei ir līdzīgs, līdz ar to varēsiet plānot maltītes kopīgi.

  Pāris kopā gatavo ēdienu

  Austeres satur daudz cinka, kas veicina ejakulāciju un kam piemīt auglību uzlabojošas īpašības. Taču jums nav jāiet leģendārā mīlnieka Džakomo Kazanovas pēdās un jāapēd 50 austeres dienā. Viena austere satur aptuveni 15 mg cinka, kas ir vīrietim dienā nepieciešamais daudzums.

  Zaļie dārzeņi, rieksti, pilngraudu produkti un augļi satur daudz antioksidantu, kas, kā zināms, labvēlīgi ietekmē auglību. Tumšā šokolāde un sarkanvīns mērenā daudzumā arī ir baudāms veids brīvo radikāļu daudzuma mazināšanai.

  Ne katrs vēlas katru dienu ēst austeres, tādēļ ir pieejami īpaši vīriešiem, kuri vēlas radīt bērnu, izstrādāti uztura bagātinātāji. 

  Vīriešiem ar lieko svaru vai aptaukošanos var būt samazināts spermatozoīdu skaits, un tie var būt sliktāki peldētāji un mazāk spējīgi sasniegt mērķi. Lai noskaidrotu, kā jums veicas, jūs varat izmantot ĶMI kalkulatoru. Ja domājat, ka jums vajadzētu samazināt ķermeņa masu, konsultējieties ar ārstu.

  Ja pastāv iespēja, ka jums var būt nepieciešama ārstēšana, konsultējieties ar ģimenes ārstu par pārbaužu veikšanu, jo neārstētas infekcijas var izraisīt neauglību.

  Iespējams, jūs jau to zināt, bet cigarešu smēķēšana ir kaitīga veselībai. Smēķēšana var būt iemesls mazam spermatozoīdu skaitam un novājināt erekciju. Ir pieejami līdzekļi, kas var palīdzēt atmest smēķēšanu, tādēļ konsultējieties ar ģimenes ārstu, ja jums ir nepieciešama palīdzība.

  Arī pārmērīga alkohola lietošana nav ieteicama. Tā rezultātā var samazināties testosterona sintēze, var rasties impotence un vājināties spermas sintēze. Padomājiet arī par savu partneri, kurai tiks ieteikts pilnībā pārtraukt alkohola lietošanu, jo iespējama situācija, kad viņa par grūtniecības iestāšanos uzzina tikai tad, kad auglis jau ir vairākas nedēļas vecs.

  Ja lietojat kādas zāles, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, vai tās var ietekmēt Jūsu auglību.