Plānošana

Vai jums ir iestājusies grūtniecība?

Sieviete iepriecināta par mājās veikta grūtniecības testa rezultātu

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kādas ir grūtniecības agrīnās pazīmes?

Vai man ir iestājusies grūtniecība?

Kā es varu zināt, ka man ir iestājusies grūtniecība?

Daudzas sievietes grūtniecības pazīmes sāk just un saskatīt ļoti agrīni. Taču, lai gan satraukums ir saprotams, atcerieties, ka vienīgais veids, kā pārliecināties, ka ir iestājusies grūtniecība, ir grūtniecības testa veikšana mājās vai pie ārsta. Ja jums šķiet, ka jums varētu būt iestājusies grūtniecība, veiciet testu aizdomu apstiprināšanai.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Līdz ar apaugļošanās brīdi organismā sākas pārmaiņas. No ārpuses – vismaz sākumā – šīs pārmaiņas nav redzamas. Atšķirības jūs varat sajust pēc pāris nedēļām. 

  Ja jūs cenšaties ieņemt bērnu un jums ir slikta dūša vai vemšana, tā var būt grūtniecības pazīme.

   

  Dažas pazīmes, kurām jāpievērš uzmanība:

  Rīta nelabums Ir viegli palaist garām sliktas dūšas sajūtu – galu galā, vai tad darbā pagājušā nedēļā neklejoja vīruss? Taču, ja jūs cenšaties ieņemt bērnu un jums ir slikta dūša vai vemšana, tā var būt grūtniecības pazīme. Līdz 80% sieviešu pirmajā trimestrī ir iespējams rīta nelabums, visticamāk paaugstināta grūtniecības hormonu līmeņa dēļ.

  Krūšu izmaiņas Ja darba blūze jums pēkšņi ir kļuvusi par šauru vai rīta skrējiena laikā krūtis mazliet smeldz, iespējams, jums ir iestājusies grūtniecība. Lielākas, jutīgas krūtis var būt agrīna pazīme. Arī krūšu galiņi var kļūt lielāki, tumšāki un izteiksmīgāki.

  Nogurums Iemigšana rīta sanāksmes laikā varētu liecināt, ka jums nepieciešama darba maiņa. Taču tā varētu arī liecināt, ka jums ir iestājusies grūtniecība. Augsts progesterona līmenis un protams, organisma virsstundas, kas tam jāstrādā bērna augšanas laikā, var radīt jums izsīkuma sajūtu.

  Spēcīgākas emocijas Ātrāka izplūšana asarās, īgnums vai nīgrums var liecināt, ka jums ir iestājusies grūtniecība. Paaugstināta hormonu līmeņa dēļ grūtnieces var būt emocionālākas nekā parasti. 

  Kāre pēc noteiktiem pārtikas produktiem vai to nepatika Ja sniedzaties pēc iemīļotā kāruma un konstatējat, ka vairs nevarat izturēt tā garšu vai smaržu, iespējams, jums ir iestājusies grūtniecība. Daudzas sievietes atzīst, ka grūtniecības laikā viņām ir bijusi kāre pēc iepriekš negaršojušiem pārtikas produktiem un viņas ir pilnībā atteikušās no saviem iepriekš iemīļotajiem ēdieniem. 

  Neskaidra sajūta galvā Pat agrīnā grūtniecības laikā hormonālās izmaiņas var izraisīt reiboņa sajūtu. Ja jums bieži ir neskaidra sajūta galvā, vērsieties pie ārsta.
   

   

  Nejūtaties vīlusies, ja jums bija daži simptomi, bet testa rezultāts ir negatīvs. Pat auglīgākajiem pāriem grūtniecība var iestāties tikai pēc 12 mēnešus ilgiem centieniem ieņemt bērnu. Ja raizējaties par savu vai partnera auglību, konsultējieties ar ārstu.