Plānošana

Kontracepcijas lietošanas pārtraukšana

Roka tur kontracepcijas līdzekļus

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kad man vajadzētu pārtraukt kontracepcijas tablešu lietošanu?

Pēc cik ilga laika kontraceptīvās vielas ir izvadītas no mana organisma?

Kad es atkal būšu auglīga?

Gatavošanās mēģinājumiem ieņemt bērnu ir aizraujošs notikums, taču pirms tam ir jāpārtrauc kontracepcijas līdzekļu lietošana. Neatkarīgi no tā, vai lietojāt prezervatīvus, kontracepcijas tabletes vai arī jums ir jāizņem IUS, jūs varat palīdzēt savam organismam kļūt par teicamu vietu bērna ieņemšanai.

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Esat gatava grūtniecībai? Pārtrauciet kontracepcijas līdzekļu lietošanu. Un ja esat laimīga un vesela, varat mēģināt uzreiz. Tikai atcerieties, ka katra sieviete ir atšķirīga. Atkarībā no lietotā kontracepcijas līdzekļa un jūsu organisma var paiet zināms laiks. 

  Prezervatīvi - prezervatīvi neietekmē ovulāciju, tādēļ jums atliek tikai pārtraukt to izmantošanu. Taču... varbūt tomēr neizmetiet tos. Ja tie ir derīgi vēl pāris gadus, jums tie vēl var noderēt pēc bērna piedzimšanas.

  Kontracepcijas tabletes – lai gan katra sieviete ir atšķirīga, jūsu menstruālais cikls visticamāk atjaunosies 4-8 nedēļu laikā pēc kontracepcijas tablešu lietošanas pārtraukšanas vai pat ātrāk. Ja jums ir kādas bažas, konsultējieties ar ārstu.

  IUS – tiklīdz IUS ir izņemta, jums var iestāties grūtniecība, un IUS izmantošanai nevajadzētu ietekmēt jūsu auglību nākotnē. Kad IUS ir izņemta, konsultējieties ar ārstu, lai saņemtu papildu padomu. 

  Nav stingru un viennozīmīgu likumu par to, kad vajadzētu sākt mēģināt ieņemt bērnu pēc kontracepcijas lietošanas pārtraukšanas. Dažas sievietes var vēlēties šos mēģinājumus sākt nekavējoties, bet citas var vēlēties nogaidīt, līdz ir redzamas ovulācijas pazīmes. Pēc pirmajām menstruācijām jūs varat izmantot ovulācijas aplikācijas vai kalkulatorus, lai zinātu, kurā laikā grūtniecības iestāšanās iespējamība ir vislielākā.

  Ja šī ir pirmā reize, kad mēģināt ieņemt bērnu, iespējams, bez kontracepcijas lietošanas, sekss šķitīs pat labāks un aizraujošāks. Ja lietojāt kontracepcijas tabletes vai IUS, kamēr hormoni līdzsvarojas, organismā var notikt zināmas pārmaiņas. Taču tām nevajadzētu ietekmēt sajūtas seksa laikā. Ja jūtat diskomfortu, konsultējieties ar ārstu.