Plānošana

Kad jūs esat visauglīgākā?

Sieviete ar sārtu tālruni vasaras kafejnīcā

Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kad es esmu visauglīgākā?

Kā es varu zināt, kad man notiek ovulācija?

Cik ilgi var izdzīvot spermatozoīdi?

Kādā laikā jāieplāno sekss ar nolūku ieņemt bērnu?

Dažiem laimīgiem pāriem izdodas veiksmīgi izvēlēties laiku, un grūtniecība iestājas praktiski bez īpašas cenšanās. Mums pārējiem apaugļošanās var būt skaitļu spēle. Efektīvākais veids, kā sasniegt veiksmīgu rezultātu, ir izprast organisma reproduktīvo ciklu, lai jūs varētu noteikt labākās mēneša dienas, kad censties ieņemt bērnu. 

Uzziniet vairāk par šādu tēmu:

  Jums ir aptuveni sešas dienas ilgs auglības periods - piecas dienas pirms ovulācijas un vienu dienu pēc ovulācijas, taču olšūna ir auglīga tikai aptuveni 24 stundas. 

  Centieties nodarboties ar seksu divas vai trīs reizes dienās pirms ovulācijas.

   

  Tā kā spermatozoīdi var izdzīvot vairākas dienas, uzvarētāja taktika ir mīlēties tādā laikā, lai jūsu partnera spermatozoīdi jau gaidītu olšūnas atbrīvošanos. Protams, ir iespējams panākt teicamu sinhronitāti, mīlējoties tieši pirms paredzamās ovulācijas, lai spermatozoīdi ierastos tieši olšūnas atbrīvošanās brīdī. Centieties nodarboties ar seksu divas vai trīs reizes dienās pirms ovulācijas

  Katrai sievietei cikls ir atšķirīgs, tādēļ Jūs varat izmantot internetā pieejamos ovulācijas noteikšanas kalkulatorus, kas palīdz noteikt iespējamo ovulācijas laiku. Lai to izmantotu, jums būs jāzina pēdējo menstruāciju pirmā diena un jūsu menstruālā cikla raksturīgais garums (ja cikls ir neregulārs, veiciet pierakstus dažus mēnešus un nosakiet cikla vidējo garumu).

  Tiklīdz zināt, kad jums ir gaidāma ovulācija, jūs varat ieplānot labāko laiku, kad nodarboties ar seksu bērna ieņemšanas nolūkā.

  Ķermeņa temperatūra miera stāvoklī, kas pazīstama arī kā bazālā ķermeņa temperatūra, ovulācijas laikā paaugstinās. Temperatūras pierakstīšana dažus mēnešus var palīdzēt jums precīzāk paredzēt, kad jums notiks ovulācija. Ovulācija parasti notiek vismaz trīs dienas ilgā temperatūras kāpuma sākumā.

  Lai mērījumi būtu precīzi, temperatūras mērīšanai katru rītu vienā un tai pašā laikā pirms izkāpšanas no gultas vislabāk izmantot digitālo vai auglības termometru. 

  Aptuveni 50% pāru grūtniecība iestājas trīs mēnešu laikā pēc mēģinājumu uzsākšanas un 8 no 10 pāriem grūtniecība iestājas gada laikā. Taču katrs pāris ir atšķirīgs, tādēļ neuztraucieties un centieties saglabāt romantiku un pozitīvu attieksmi. Nevilcinieties un pārrunājiet ar ārstu savas bažas.

  Lepazīstot dzemdes kakla gļotu izmaiņas menstruālā cikla laikā, iespējams prognozēt, kad mīlēšanās visticamāk varētu noslēgties ar apaugļošanos.

  Dzemdes kakla pārmaiņas

  Pirms ovulācijas (tūlīt pēc menstruācijām), gļotas veidojas ļoti maz. Tās būs biezas, lipīgas un baltas vai necaurspīdīgas, un maksts šķitīs diezgan sausa. Grūtniecības iestāšanās iespējamība šajā posmā ir maza.

  Tuvojoties ovulācijai: Gļotu veidošanās pastiprināsies, un tās kļūs krēmīgi baltas vai krēmkrāsas, un maksts būs mitra. Grūtniecības iestāšanās iespējamība šajā laikā ir lielāka.

  Ap ovulācijas laiku: Gļotas būs plānas, caurspīdīgas un ļoti staipīgas (kā jēls olas baltums), un maksts būs diezgan slapja. Grūtniecības iestāšanās iespējamība šajā laikā ir vislielākā.

  Pēc ovulācijas: Gļotas atkal kļūs biezas un lipīgas, bet maksts būs diezgan sausa. Apaugļošanās iespējamība šajā posmā sāks samazināties.